Broń powstrzymała lidera. Fantastyczny gol 18-letniego Machajka

Pojedynek poprzedziła minuta ciszy, bowiem kilka dni przed sobotnim meczem zmarł kibic Broni Łukasz Lisek.

Sam pojedynek rozpoczął się od tzw. wzajemnego badania się piłkarzy. Lider do Radomia przyjechał mocno skoncentrowany i co było widać z szacunkiem dla rywala. Za to Broń chciała się „przeprosić” z kibicami za porażkę 0:5 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszy celny strzał miał miejsce w 18. minucie gdy Konrada Zacharskiego strzałem z dystansu zaskoczyć próbował Łukasz Sosnowski.

Broń odpowiedziała w 30. minucie, gdy golkipera Świtu chciał pokonać Matheus Diaz, ale jego uderzenie głową nie sprawiło kłopotów z interwencją Mateuszowi Prusowi.

Kilka chwil później ponownie radomianie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale i tym razem Prus nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga Broni. Przez kwadrans Świt praktycznie nie opuszczał swojej połowy, ale wciąż na świetlnej tablicy wyników było 0:0. W 60. minucie trener Jarosław Miecznikowski dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając na boisku m.in. Arkadiusza Ciacha. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo kilka chwil później napastnik najwyżej wyskoczył w polu karnym i to goście objęli prowadzenie.

Ich radość nie trwała długo, a została zmącona niezwykle efektownym golem radomian. Do piłki w środkowej strefie boiska dopadł 18-letni Damian Machajek i chcąc uniknąć kontaktu ze wślizgującą nogą rywala potężnie kopnął futbolówkę w kierunku bramki Prusa. Ku jego zaskoczeniu, ta przelobowała golkipera i wpadła do siatki!

W odpowiedzi rywale wyprowadzili niezwykle groźną akcję, ale w sytuacji sam na sam z Zacharskim, źle zachował się Michał Drewnowski, trafiając z odległości dwóch metrów, wprost w interweniującego bramkarza.

- Wydaje mi się, że remis jest wynikiem sprawiedliwym, choć pod koniec gry mieliśmy sytuacje do wygrania – powiedział Dominik Leśniewski, kapitan zespołu Broni.

Broń Radom – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0)

Bramki: Machajek (81.) - Ciach (69.)

Broń: Zacharski - Jagieła, Machajek, Stefański, Diaz, Smuczyński (83. Jończyk), Dąbrowski, Śliwiński (89. Goliasz), Leśniewski, Świerczek (73. Kielak), Pociecha.

Świt: Prus - Cuch, Drwęcki, Michalik, Długołęcki, Tlaga, Cieślak, Wiśniewski (60. Kusiński), Michalik, Drewnowski, Sosnowski (60. Ciach).