Dreszczowiec z dobrym zakończeniem. Aż 31 punktów Zegzuły i triumf HydroTrucku Radom

Radomianie, po dwóch wygranych z rzędu, chcieli pójść za ciosem i zdobyć komplet punktów w Kołobrzegu. O to nie miało być jednak łatwo, bowiem miejscowa Kotwica w sześciu ostatnich spotkaniach odniosła pięć zwycięstw i z przytupem, w porównaniu do wcześniejszych pojedynków, zameldowała się w play-off. Tam już wcześniej miejsce zajęli sobie podopieczni Roberta Witki, którzy wciąż myśleli o tym, by sezon zasadniczy zakończyć na drugim miejscu. Żeby tak się stało radomianie powinni byli pokusić się o wygraną nad Kotwicą, ale pomóc w realizacji celu nie mógł Kaheem Ransom. Najlepszy strzelec rozgrywek Suzuki 1. Ligi pojawił się w hali, ale na parkiet z powodu urazu nie wybiegł.

Sam mecz od samego początku miał niezwykle zacięty przebieg. Pod koniec pierwszej kwarty goście wyszli na najwyższe, bo ośmiopunktowe prowadzenie, ale ta część zakończyła się ich wygraną w stosunku 22:20. Kilkakrotnie prowadzenie jednych, bądź drugich zmieniało się w drugich 10 minutach, ale na przerwę, to miejscowi schodzili na prowadzeniu.

Za to trzecią ćwiartkę meczu zakończył celny 3-punktowy rzut Damiana Pielocha. Tylko do tego momentu zawodnik Kotwicy miał na koncie 24 punkty, a prowadzona przez niego do triumfu Kotwica, wygrywała 65:59. Wówczas w zdobywaniu oczek wtórował mu także Paweł Dzierżak. Były zawodnik HydroTrucku miał ich na koncie 19. Radomianie wcale nie zamierzali składać broni i po niespełna trzech minutach ostatniej kwarty, tracili do przeciwników trzy oczka. Wówczas o czas poprosił Rafał Frank. Od tego momentu, przez kolejne trzy minuty do kosza trafił tylko Jakub Zalewski i goście ponownie wyszli na prowadzenie. Kilka chwil później było nawet 75:72, bo punkty zdobył Jakub Patoka. Po oczkach Jamesa Washingtona na świetlnej tablicy wyników, ponownie był remis. Radomianie zaczęli wówczas oddawać rzuty z dystansu, ale te nie odnajdywały drogi do kosza. Mylili się również gospodarze. Dopiero na 44 sekundy przed końcem trafił Filip Zegzuła, wyprowadzając zespół na trzypunktowe prowadzenie. W odpowiedzi takim samym rzutem popisał się Patryk Pułkotycki! Czas wziął trener Witka, ale po długiej akcji spudłował Zegzuła i doszło do dogrywki.

Niezwykle zacięty, ale i dramatyczny przebieg miało dodatkowe pięć minut. Przez większą część na prowadzeniu byli gospodarze, ale ich rywali przy „życiu” utrzymywał Damian Jeszke. Pod koniec gry, za piąty faul parkiet opuścił Washington, a z rzutów wolnych nie myli się: Zalewski i Zegzuła. Ostatecznie to radomianie wytrzymali próbę nerwów a aż 31 punktów zdobył dla nich Zegzuła.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – HydroTruck Radom 93:95

Kwarty: 20:22, 22:19, 24:18, 12:19. po dogrywce – 15:17.

Kotwica: Washington 13, Pułkotycki 15, Kurpisz 5, Pieloch 24, Śmigielski 1, Klawa 6, Dzierżak 21, Kowalenko 8.

HydroTruck: Sowa 10, Zalewski 15, Zegzuła 31, Jeszke 12, Patoka 11, Formella 2, Rojek 10, Sadło 4, Pietras 0.