Efektowny gol Bogołębskiego, ale tylko remis Oskara. Derby w 5. lidze dla Energii Kozienice

Oskar do wyjazdowego meczu w Ząbkach podchodził, po nie najlepszym okresie. Otóż w czterech ostatnich meczach podopieczni Łukasza Wiśnika zgromadzili zaledwie punkt. Za to Ząbkovia, po słabszym początku sezonu, właśnie w ostatnich pojedynkach zaczęła seryjnie punktować. Mimo wszystko pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych. W 28 minucie Tomasz Bogołębski, który przyzwyczaił sympatyków Oskara do zdobywania goli - najczęściej z rzutów karnych – tym razem postanowił huknąć piłkę z odległości około 30 m. a ta wpadła w samo okienko bramki Ząbkovii! W 65 minucie Patryk Zych doprowadził do wyrównania, ale chwilę później boisko za czerwoną kartkę opuścił Kewin Przygoda. Oskar przez ostatnie 20 minut grał w przewadze, ale nie potrafił jej udokumentować golem. W meczu 13. kolejki Oskar w sobotę 22 października o godz. 14:00 zmierzy się z Hutnikiem Warszawa.

Tymczasem na boiskach 5. ligi rywalizowały: Enea Energia Kozienice, Drogowiec Jedlińsk i LKS Promna. Ten ostatni zespół, choć przed tygodniem zremisował w Siedlcach z rezerwami Pogoni, to i tak utrzymał fotel lidera. Kibice beniaminka liczyli jednak, że LKS przed własną widownią pokona niżej notowany KS Teresin. Tak się nie stało. Wprawdzie w 1. połowie gole w Falęcicach nie padły, ale po zmianie stron, było ich aż cztery. Jeszcze na kwadrans przed zakończeniem zanosiło się na sensację, ale gol Tomasza Żebrowskiego, na 2:2 ustalił wynik konfrontacji.

Również cztery bramki padły w lokalnych derbach. W Kozienicach miejscowa Energia nie dała szans Drogowcowi i pokonała beniaminka 4:0. Dwukrotnie do bramki gości trafił futbolówką Michał Kucharczyk, a po golu w samej końcówce gry dołożyli również: Piotr Czerwiński i Bartłomiej Książek.