HydroTruck wygrał z Polonią i wrócił na fotel lidera Suzuki 1. Ligi

Radomianie podchodzili do pojedynku z Polonią po dwóch porażkach z rzędu. W poprzednich dwóch kolejkach przegrywali z Górnikiem Wałbrzych, a także z Politechniką Opolską. Wydaje się, że do gry już na dobre powrócił kontuzjowany przez kilka poprzednich tygodni Kaheem Ransom. Amerykanin wystąpił już w starciu w Opolu, a w meczu z Polonią też znalazł się w wyjściowym składzie.  Trener Robert Witka mógł także skorzystać z chorych ostatnio Kacpra Rojka i Damiana Jeszke. Nieobecny był natomiast narzekający na uraz Daniel Wall.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli środowe spotkanie. Nie minęła połowa kwarty, a ich przewaga już wynosiła sześć punktów (15:9). Po trafieniu Ransoma niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty było 26:18. Polonia ostatecznie zmniejszyła jednak nieco dystans i pierwsza część pojedynku zakończyła się czteropunktową wygraną HydroTrucku (26:22).

Druga ćwiartka to też przewaga podopiecznych Roberta Witki. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc różnicą siedmiu "oczek" (44:37). W ekipie HydroTrucku próżno było szukać lidera jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Dwóch zawodników miało na koncie po dziewięć "oczek" (Filip Zegzuła, Jakub Patoka), a trzech po osiem (Kaheem Ransom, Damian Jeszke i Jakub Zalewski).

Większa przewaga miejscowych zarysowała się niedługo po przerwie. Podopieczni Roberta Witki konsekwentnie punktowali rywali. Na niespełna pięć minut przed końcem trzeciej kwarty prowadzenie wzrosło już do 16 "oczek" (58:42).

Przed ostatnią kwartą drużyna Robert Witki prowadziła 67:49. W ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie niewiele się zmieniło. HydroTruck miał mecz pod pełną kontrolą, a Polonia była bezradna wobec dobrze dysponowanego zespołu miejscowych. Przewaga utrzymywała się właściwie cały czas na poziomie około 20 punktów. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 88:69.

Dzięki tej wygranej radomianie powrócili na fotel lidera Suzuki 1. Ligi. Mają obecnie na koncie tyle samo punktów co Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych.

HydroTruck Radom - KKS Polonia Warszawa 88:69 (26:22, 18:15, 23:12, 21:20)
HydroTruck: Jeszke 20, Ransom 17, Zegzuła 14, Patoka 14, Zalewski 13, Pietras 7, Sowa 2, Rojek 1, Formella, Sadło, Olender.
Polonia: Gospodarek 13, Linowski 10, Piliszczuk 8, Barnes-Thompkins 8, Wieluński 7, Cechniak 6, Kierlewicz 5, Pełka 5,Lisewski 5, Dutkiewicz 2, Szymański.