LKS Promna liderem tabeli 5. ligi. Drogowiec Jedlińsk i Enea Energia Kozienice tuż za nim

W hicie tej serii gier lider rozgrywek LKS Chlebnia podejmował inny niepokonany zespół Enea Energię Kozienice. Spotkanie, które obfitowało w gole rozpoczęło się po myśli kozieniczan, bowiem w 25 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk. Pod koniec pierwszej części Łukasz Gwardiak wpakował futbolówkę do siatki Energii i rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. Ledwo arbiter rozpoczął drugą część gry, to Kucharczyk po raz drugi w meczu znalazł sposób na pokonanie bramkarza lidera. Dziesięć minut później Bartłomiej Książek podwyższył rezultat. Gospodarze nie podłamali się takim obrotem wydarzeń i na 11 minut przed końcowym gwizdkiem uzyskali kontaktową bramkę. Ku uciesze gości, na więcej już nie było ich stać.

Tymczasem, już w 6 minucie gry meczu w Sokołowie Podlaskim Kamil Dmowski zaskoczył Pape Amadou Sambe i gospodarze objęli prowadzenie. Na szczęście radość z gola nie trwała długo, bo niespełna 60 sekund później Michał Rdzanek doprowadził do remisu. Za 11 minut grający w osłabianiu kadrowym zawodnicy beniaminka wyszli na prowadzenie, bo gola uzyskał Patryk Szubiński. Jakby tego było mało to wynik po zmianie stron podwyższył Bartłomiej Zenik. Gospodarzy stać było tylko na jednego gola, co oznaczało, że drużyna z Jedlińska uzyskała trzeci triumf z rzędu.

Za to w niedzielnym meczu w Promnej miejscowy beniaminek dość szybko wyszedł na prowadzenie a z gola cieszył się Przemysław Ostrowski. W 36 minucie Tobiasz Filochowski wykorzystał jedenastkę, doprowadzając do wyrównania. Po zmianie stron padł tylko jeden gol, ale okazji na więcej, było co najmniej kilka. Wynik ustalił Jakub Pastusiak, a w 72 minucie Jakub Sosnowski z LKS-u nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Chlebnia – Enea Energia Kozienice 2:3 (1:1)

Bramki: Gwardiak 2, Kucharczyk 2, Książek.

Podlasie Sokołów Podlaski – Drogowiec Jedlińsk 2:3 (1:2)

Bramki: Dmowski, Kozaczuk - Rdzanek, Szubiński, Zenik.

LKS Promna – Józefovia Józefów 2:1 (1:1)

Bramki: Ostrowski, Pastusiak – Filochowski (k).