Świetny start sezonu w wykonaniu E.Leclerc Moya Radomki Radom

Radomka na pierwszy mecz sezonu pojechała bez swojej kapitan Natalii Murek, która dochodzi do zdrowia po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. W składzie nie było też innej przyjmującej, Magdaleny Damaske. W przyjęciu w wyjściowym składzie znalazła się występująca od kilku lat w Radomce Renata Biała. Poza nią, resztę składu stanowiły zawodniczki, które dołączyły do drużyny przed sezonem 2022/23 - rozgrywająca Madison Bugg, atakująca Małgorzata Jasek, przyjmująca/atakująca Gozde Yilmaz, środkowe Martyna Świrad i Justyna Łukasik oraz libero Krystyna Strasz.

Po wyrównanej walce na początku seta otwarcia, potem inicjatywę przejął zespół z Radomia. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przy zagrywce Yilmaz odskoczyły rywalkom (9:14). Tę wypracowaną przewagę przyjezdne utrzymały do zakończenia premierowego seta sezonu 2022/23. Po skutecznym bloku na Aleksandrze Kazale, Radomka wygrała do 19.

Na początku drugiej odsłony Radomka wypracowała przewagę, znowu przy zagrywce Yilmaz (4:8). W połowie seta ekipa Grota Budowlanych doprowadziła do remisu (15:15), a potem wyszła na prowadzenie (20:19). Końcówka należała jednak do drużyny z Radomia, która wygrała do 22 i w meczu prowadziła już 2:0.

Trzeci set lepiej zaczął się dla łodzianek (3:0), które zaczęły tę partię z kilkoma zmianami w składzie. Potem jednak Radomka odrobiła stratę i przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Po skutecznym ataku Łukasik ze środka było 11:15. Kiedy efektownym blokiem na Kukulskiej popisała się Świrad, było już 14:20. Piłkę meczową atakiem z drugiej linii dała Yilmaz (18:24), a pojedynek zakończył się po kolejnym skutecznym ataku Turczynki, już w kolejnej akcji (18:25). Radomka na inaugurację sezonu nie straciła więc nawet seta i zgarnęła komplet punktów w Łodzi.

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (19:25, 22:25, 18:25)
Grot Budowlani: Łazowska, Durul 11, Kazała 6, Fedusio 11, Sobolska 3, Lisiak, Łysiak (libero) oraz Polak, Kędziora, Kukulska 6, Gawlak 2, Kąkol 1.
E.Leclerc Moya Radomka: Bugg 1, Yilmaz 19, Jasek 12, Biała 3, Świrad 13, Łukasik 7, Strasz (libero) oraz Zaborowska.
Sędziowie: Paweł Morawski i Mateusz Broński.
MVP: Małgorzata Jasek (E.Leclerc Moya Radomka Radom)