Radomiak Radom przegrał u siebie z liderem z Wrocławia

Po przerwie reprezentacyjnej Radomiak zmierzył się przy Struga 63 z liderem tabeli PKO Ekstraklasy, Śląskiem Wrocław. Tuż przed tym starciem, radomski klub potwierdził rozstanie z rumuńskim szkoleniowcem, Constantinem Galcą. W pojedynku z ekipą z Dolnego Śląska, "Zielonych" poprowadził Maciej Lesisz, czyli trener rezerw radomskiego klubu.

Radomiak na poniedziałkowe (27 listopada) starcie 16. kolejki PKO Ekstraklasy wyszedł w ofensywnym ustawieniu, z dwoma napastnikami - Pedro Henrique i Leonardo Rochą - w składzie.

W pierwszej połowie spotkania sporo było na boisku walki. Piłkarze dużo biegali, ale nic w tym dziwnego, bo w Radomiu w poniedziałkowy wieczór temperatura spadła poniżej zera. Radomiak mógł, a nawet powinien prowadzić w 21 minucie. W polu karnym po indywidualnej akcji faulowany był Leandro Rossi, ale chwilę później bardzo kiepsko z jedenastu metrów uderzył Pedro Henrique i jego strzał obronił Rafał Leszczyński. W końcówce po ziemi próbował też Leonardo Rocha, ale piłka po rykoszecie wyszła poza linię końcową. Śląsk miał też swoje sytuacje - najgroźniejszą w 38 minucie, kiedy z dystansu strzelał Patryk Janasik i piłka o centymetry minęła bramkę Alberta Posiadały. Do przerwy było 0:0.

Śląsk z dużym animuszem rozpoczął drugą część spotkania. Sędzia Piotr Lasyk kilkukrotnie odgwizdywał rzuty wolne dla gości. Po jednym z nich Erik Exposito trafił mur i piłka wyszła poza plac gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 55 minucie radomianie wybili futbolówkę pod nogi Exposito, a ten strzałem z dystansu pokonał Posiadałę. Goście mogli, a nawet powinni prowadzić wyżej, bo w 62 minucie z najbliższej odległości nie trafił w piłkę Petr Schwarz. Kolejne minuty to bardzo brzydka gra. Dużo było przepychanek i fauli, a mało gry.

"Zieloni" dążyli do remisu, sytuacji nie mieli zbyt wiele, ale po jednej z nich w poprzeczkę po strzale głową w 86 minucie trafił Henrique. Potem próbował jeszcze raz napastnik radomian, a także z dystansu Rafał Wolski. Efekt był jednak ten sam. Ostatecznie Radomiak przegrał 0:1 z liderem z Wrocławia.

Przewaga radomian nad strefą spadkową wynosi już tylko trzy punkty.

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Bramka: Exposito 55'

Radomiak: Posiadała - Grzesik (82' Jakubik), Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro (67' L. Semedo), Donis (67. E.Semedo), Luizao, Wolski (90+3' Okoniewski), Henrique, Rocha (82' Castaneda).
Śląsk: Leszczyński - Bejger, Petkov, Olsen (73' Rzuchowski), Exposito, Pokorny (90+1' Paluszek), Schwarz, Janasik, Żukowski, Samiec-Talar (83' Szwedzik), Matsenko.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Rocha, Leandro, Rossi - Pokorny.