Radomiak Radom zremisował z Górnikiem Zabrze w pierwszym meczu rundy rewanżowej

Rundę rewanżową Radomiak Radom rozpoczął od domowego starcia z Górnikiem Zabrze. Był to pierwszy mecz Macieja Kędziorka w roli szkoleniowca "Zielonych" przed własną publicznością. W swoim debiucie w poprzedniej serii gier radomianie pokonali na wyjeździe Widzew Łódź 3:0 i kibice liczyli na równie efektowny wynik w starciu z ekipą ze Śląska.

Pierwsze minuty jednak tych oczekiwań nie spełniły. W pierwszym kwadransie na boisku niewiele się działo. W 19 minucie Górnik objął prowadzenie. Kontratak za gola zamienił Lawrence Ennali. Nad stadionem przy Struga 63 sypał śnieg, ale opady nie były na tyle intensywne, aby murawa się zabieliła. Pojednek mógł odbywać się więc bez przeszkód. "Zieloni" dążyli do wyrównania i w końcu udało im się to tuż przed przerwą. Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Wolski, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Raphael Rossi i skierował piłkę do siatki doprowadzając do remisu.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla gości, bo w 52 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Norbert Barczak. W kolejnych minutach zupełnie nie było widać tego, że Górnik gra w osłabieniu. To zabrzanie stwarzali groźniejsze sytuacje. Z dystansu próbował Daniel Pacheco w 61 minucie, a niedługo potem sytuację sam na sam zmarnował Adrian Kapralik.

Obraz gry zmienił się trochę później, kiedy to rzeczywiście Radomiak przejął inicjatywę i był częściej przy piłce. Po dośrodkowaniach strzelali głową Pedro Henrique czy Mateusz Cichocki, ale w obu przypadkach dobrze interweniował Daniel Bielica, bramkarz Górnika. W doliczonym czasie gry, również głową strzelał Rocha, ale ponownie skutecznie interweniował bramkarz przyjezdnych.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Oba zespoły mają na koncie po 23 "oczka".

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
Bramki: Rossi 44' - Ennali 18'.

Radomiak: Posiadała - Jakubik (46' Pik), Rossi, Cichocki, Abramowicz, E. Semedo (77' Okoniewski), Kaput, Luizao (77' Donis), Wolski (79' Rocha), L. Semedo (67' Leandro), Henrique.
Górnik: Bielica - Szcześniak, Rasak, Kapralik, Pacheco (79' Nascimento), Musiolik (55' Olkowski), Ennali, Yokota (79' Lukoszek), Barczak, Siplak, Janicki.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).
Żółte kartki: Luizao, Kaput, Rossi - Siplak, Barczak (dwie), Janicki, Pacheco.
Czerwona kartka: Barczak (za dwie żółte)